ARTYKUŁY - Samochody - Daewoo

Daewoo Nubira, Daewoo Leganza

Dodano: 2010-07-14 20:22:20

Nubira ma nadwozie nowej konstrukcji i nie jest to przeróbka mniejszego modelu. W przypadku Espero rozcięto bowiem płytę podłogową Opla Kadeta w obszarze przeznaczonym na stopy pasażerów tylnych siedzeń i rozciągnięto o 10 cm. Powiększając tym samym rozstaw osi do 2620 mm uzyskano cenne miejsce we wnętru. Zatem nieco dziwi fakt, że Nubira budowana od podstaw ma mniejszy rozstaw osi od poprzednika o 50 mm.

Krata wlotu powietrza do chłodnicy upodabnia ten model do pozostałych dwóch, które razem weszły na rynek. Miękkie przetłoczenia w pokrywie silnika „obejmują” ten charakterystyczny element jednak z obu stron a nie jak w Lanosie i Leganzie - tylko środkową część, która zresztą wynosi się nieco ponad te boczne.

Daewoo Lanos

Dodano: 2010-07-14 20:13:49

Elementem charakterystycznym dla nowej generacji samochodów osobowych Daewoo jest krata wlotu powietrza dochłodnicy a także pozaokrąglane powierzchnie i krawędzie poszczególnych detali nadwozia. Owalne reflektory przednie występujące również w większym modelu - Leganzie także mogą zasługiwać na to miano. Jest to o tyle istotne, że tego typu jajowate podziały trochę już się przejadły.